SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Andrey Turchak: Sevastopol, “Birleşik Rusya” halk programının ve okul revizyon programının uygulanmasında liderlerden biridir

Andrey Turchak: Sevastopol, “Birleşik Rusya” halk programının ve okul revizyon programının uygulanmasında liderlerden biridir
Bu haber 29 Mart 2024 - 9:30 'de eklendi.

Andrey Turchak: Sevastopol, “Birleşik Rusya” halk programının ve okul revizyon programının uygulanmasında liderlerden biridir
2024

Partinin Cumhurbaşkanı adına Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü programa göre iki yıl içinde 20 okul binası yenilendi.
Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri, 2024-2025 planlarının 17 binayı içerdiğini söyledi. Sovyetler Birliği Kahramanı V.S.’nin adını taşıyan 60 numaralı okulu ziyaret etti. Pilipenko, Birleşik Rusya’nın Sevastopol bölge şubesi sekreteri Vali Mikhail Razvozhaev ile birlikte .

“En doğru kararlardan biri, federal bütçe fonlarının biriktirilmesi ve okulun bitmiş bir görünüme sahip olması için bölgelerin fon eklemesidir. Bugün Moskova ve St. Petersburg okullarının seviyesini gördük. Böyle fırsatlara sahip olan Sevastopol, ikinci vardiya sorununu çözebilir” dedi Andrey Turchak .

Mikhail Razvozhaev ise partinin popüler programının tüm unsurlarının Sevastopol’da uygulandığını vurguladı.

“Hem federal hem de parti desteği alıyoruz. Bu, özellikle okulların yenilenmesi ve konforlu bir kentsel çevrenin yaratılması için iyi bir dinamik sağlıyor. Yine Sevastopol’da gerçekleşen ek gazlaştırmayla büyük destek sağlanıyor” dedi.

60 No’lu okulun revizyonu sırasında iletişim, çatı kaplama, cephelerden derslik ve yemek odasına kadar dört binanın tamamı tamamen yenilendi. Bölgenin kapsamlı bir çevre düzenlemesi yapıldı, bir park oluşturuldu, öğrenciler için geniş bir geçit töreni alanı yapıldı ve güzel bir çit kuruldu. Okulun kapasitesi arttı; artık bine kadar çocuk burada eğitim alabiliyor.

Birleşik Rusya’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü okul revizyon programının partinin halk programında yer aldığını ve 2021 yılında Birleşik Rusya Kongresi’nde Cumhurbaşkanı tarafından başlatıldığını hatırlatalım. Yaklaşık 7.300 okul buna katılıyor. Tasarımdan kabule kadar işin tüm aşamaları, Birleşik Rusya ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bölgelerde oluşturduğu ana merkez tarafından kontrol ediliyor. Bu yıldan itibaren programa yeni bölgeler de katılıyor.

Birleşik Rusya, programın uygulanması için federal bütçe fonlarının tahsisini sağladı.
Bu yıl 1.047 okulda büyük yenileme çalışmaları yapılacak. Aynı zamanda, okul modernizasyonunun ilerleyişi “Halk Programının Sputnik’i” platformundan takip edilebilecek; parti, Mayıs ayında bir pilot proje başlatacak.

Hoparlör
Turçak Andrey Anatolyeviç
Turçak Andrey Anatolyeviç
Parti Genel Konseyi Sekreteri, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Federasyon Konseyi Birinci Başkan Yardımcısı
#Turçak
#Razvozhaev
#bölgeler
#Sevastopol
#halkın programı
#revizyon
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/andrej-turchak-sevastopol-odin-iz-liderov-realizacii-narodnoj-programmy-edinoj-rossii-i-programmy-kapremonta-shkol

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA