SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Azerbaycan-Kazakistan belgelerinin imza töreni düzenlendi

Azerbaycan-Kazakistan belgelerinin imza töreni düzenlendi
Bu haber 13 Mart 2024 - 9:18 'de eklendi.

Azerbaycan-Kazakistan belgelerinin imza töreni düzenlendi

2024,
Azerbaycan-Kazakistan belgelerinin imza töreni düzenlendi
11 Mart’ta Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev’in katılımıyla Azerbaycan-Kazakistan belgelerinin imza töreni düzenlendi.

 

 

 

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev, “Azerbaycan Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti Yüksek Devletlerarası Konseyinin 1. Toplantısı Kararını” imzaladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Orkhan Mammadov ve Kazakistan Cumhuriyeti “Damu” Girişimciliği Geliştirme Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Gauxar Buribayeva, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Geliştirme Ajansı” arasında Azerbaycan Cumhuriyeti İş Geliştirme Ajansı (KOBIA) ile “Damu” Girişimciliği Geliştirme Fonu” Anonim Şirketi arasında Mutabakat Zaptı imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Medya Geliştirme Ajansı İcra Direktörü Ahmad Ismayilov ve Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na bağlı “Merkezi İletişim Servisi” Direktörü Askar Umarov, “Medya Geliştirme Ajansı Arasında İşbirliği Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. Azerbaycan Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına bağlı Devlet Teşebbüsü “Merkezi Haberleşme Servisi”.

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi Başkanı Rovshan Najaf ve Kazakistan Cumhuriyeti “KazMunayGaz” Ulusal Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Magzum Mirzagaliyev “Kazak petrolünün alım satımı alanında stratejik işbirliğine ilişkin muhtıra” Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi ile “KazMunayGaz” Anonim Şirketi” arasında petrol üretimine ilişkin Anlaşma imzalandı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi ile Ulusal Şirket “KazMunayGaz” Anonim Şirketi arasında anlaşma imzalandı. Azerbaycan Cumhuriyeti topraklarından geçen Kazak petrolünün hacminin kademeli olarak artması.

Azerbaycan Yatırım Holding İcra Kurulu Başkanı Ruslan Alikhanov ve “Samruk Kazyna” Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nurlan Yakupov, “Azerbaycan Yatırım Holding ile “Samruk Kazyna” Anonim Şirketi arasında Stratejik Ortaklık Anlaşması”nı imzaladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanı Adil Karimli ve Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Enformasyon Bakanı Aida Balayeva, Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Gençlik ve Gençlik Bakanlığı arasında “2024-2025 Eylem Planı”nı imzaladı. Azerbaycan Cumhuriyeti Spor ve Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Enformasyon Bakanlığı”.

Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Rashad Nabiyev ile Kazakistan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma, Yenilik ve Havacılık Sanayi Bakanı Bagdat Musin, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı arasında bir anlaşma imzaladı ile Kazakistan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma, Yenilik ve Havacılık Sanayi Bakanlığı arasında uzayın barışçıl keşfi ve kullanımı alanında Mutabakat Zaptı imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Bilim ve Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ve Kazakistan Cumhuriyeti Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanı Sayasat Nurbek “Cumhuriyet Bilim ve Eğitim Bakanlığı Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşmasında Değişiklik Yapılmasına Dair Protokol” Azerbaycan ve Kazakistan Cumhuriyeti Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı arasında 3 Nisan 2017 tarihli protokol imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Rashad Nabiyev ve Kazakistan Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Marat Karabayev, “Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı ile Bakanlık Arasında Anlaşma” imzaladı Deniz taşıtları mürettebatının yeterlilik diplomalarının karşılıklı tanınmasına ilişkin Kazakistan Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı’nın kararı.

Büyük boyutlu görseller
TÜM YAZILAR
HABERLER
BELGELER
VİDEOLAR
RESİMLER

kaynak:https://president.az/az/articles/view/65301

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA