SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin İki yaşında

BEKİR AYAZ, SELAM TÜRKÜN BAYRAĞINA!

BEKİR AYAZ, SELAM TÜRKÜN BAYRAĞINA!
Bu haber 15 Eylül 2022 - 8:46 'de eklendi.

BEKİR AYAZ, SELAM TÜRKÜN BAYRAĞINA!

Ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden spor yöneticisi Bekir AYAZ, Kuzey Makedonya’ya gelen Türk gençlerine ev sahipliği yaptı.

Kuzey Makedonya liginde mücadele eden Fk Tikveş 1930 Futbol kulübü yöneticisi Bekir AYAZ, Türk kültür coğrafyasının kadim bir parçası olan Evlad-ı Fatihan topraklarına gelen Türk gençleri ile başkent Üsküp’te bir araya geldi.

Bekir AYAZ, Biz Türk’ün olduğu her yerdeyiz. Balkanlar’da Osmanlı İmparatorluğu’nun ecdadın ayak izlerinin bulunduğu maziye ev sahipliği yapan bu topraklar yaklaşık 500 yıl bizim yönetimimizde kalmıştır. Geçmişten aldığımız güç ile geleceğe daha cesur bakıyoruz.

AYAZ: Biz ve bizden olan bu insanlara dokunmak zorundayız. Türk töresinde emanete bakmak adettir. Bizde şimdi bu emanete sahip çıkıyoruz. Herkesin beklediği o vefalı Türk mutlaka gelecektir. Türk’ün ayak sesleri duyulmaya yakındır dedi.

Osmanlı İmparatorluğundan miras kalan tarihi Üsküp Türk çarşısından sonra Makedon Lider Büyük İskender meydanında gençler bir arada tek yürek olarak coşkulu bir şekilde Turan yurt’u söyleyip meydanı inlettiler.

Türk sevgisinin sel olduğu Başkent Üsküp’te Türk bayrağının dalgalandığı, Türk’ün olduğu her yere SELAM OLSUN denildi.

ABDULLAH YİĞİT- KUZEY MAKEDONYA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish