SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

BİRECİK BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT MİRKELAM `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

BİRECİK BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT MİRKELAM `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Bu haber 17 Mart 2024 - 1:02 'de eklendi.

BİRECİK BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT MİRKELAM `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin adıdır “Çanakkale Zaferi”.

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın!” dizelerinde de belirttiği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bu zaferin yıldönümünün haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz.

Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen “Aziz Şehitlerimiz”, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA