SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

“Birleşik Rusya”: 26 binden fazla sitede “Zafer Diktesi” yazılacak

“Birleşik Rusya”: 26 binden fazla sitede “Zafer Diktesi” yazılacak
Bu haber 17 Nisan 2024 - 0:12 'de eklendi.

“Birleşik Rusya”: 26 binden fazla sitede “Zafer Diktesi” yazılacak
2024

Bunların neredeyse 200’ü 58 ülkede oluşturuldu.
Bu yıl Savunma Bakanlığı, Acil Durumlar Bakanlığı, Ulusal Muhafızlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından 1,5 binden fazla site oluşturuldu.

“Bunların arasında Dalgıç Eğitim Merkezi, Amiral Ushakov destroyeri, Filo Amiral Kasatonov firkateyni, Büyük Peter ağır nükleer füze kruvazörü, Smolny eğitim gemisi, Arkhangelsk bölgesindeki test kozmodromu ve Özel Risk Kurtarma Operasyonları Merkezi yer alıyor. “Lider,” dedi Birleşik Rusya parti projesi “Tarihsel Bellek” koordinatörü, Devlet Duma Bilgi Politikası Komitesi başkanı Alexander Khinshtein .

“Victory Dictation” dokuz havayolu ve 11 havaalanı tarafından desteklenmektedir. Ayrıca beş tren istasyonuna da asılacak.

“Aldan, St. Petersburg, Moskova, Omsk ve Engelsk istasyonlarındaki uzun mesafe trenlerinin yolcuları 26 Nisan’daki eyleme katılabilecek. Alexander Khinshtein, “Rus Postası” aynı zamanda dikte yazmak için platformlar da yaratıyor; kuruluşun çalışanları ülke genelinde 107 şubede geçmiş testlerimizden gelen soruları yanıtlayabilecek.

Moskova’da “Zafer Diktesi” arifesinde 24 Nisan’da eylemle ilgili bir fotoğraf sergisi açılacak. Gogolevsky Bulvarı üzerinde yer alacak. Ziyaretçiler etkinliğin tarihini, coğrafyasını öğrenebilecek ve diktenin yazıldığı eşsiz yerleri görebilecek.

“Zafer Diktesi”nin altıncı kez Birleşik Rusya partisinin “ Tarihsel Hafıza ” projesi kapsamında gerçekleştirildiğini hatırlatalım . Eylemin ortakları geleneksel olarak Rus Tarih Kurumu, Rus Askeri Tarih Kurumu, “Zafer Gönüllüleri” hareketinin yanı sıra bakanlıklar, bakanlıklar, sivil toplum ve kamu kuruluşları ve devlet şirketleridir. Kolluk kuvvetleri aktif rol alıyor: Savunma Bakanlığı, Rusya Ulusal Muhafızları, İçişleri Bakanlığı, Acil Durumlar Bakanlığı.

2024 yılında “Zafer Diktesi” 26 Nisan’da gerçekleşecek. Bu yılki görevler Leningrad’ın tamamen kurtarılmasının 80. yıldönümüne, Sovyet birliklerinin SSCB sınırlarına girişine (Kızıl Ordu’nun kurtuluş misyonunun önemli aşamalarından biri), cephe hattının yıldönümlerine adanacak. yazarlar ve diğer unutulmaz tarihler. Rusya’nın tüm bölgelerinde mekanlar açılacak. “Zafer Diktesi” beş dile çevrilecek: İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince, İspanyolca.

Hoparlör
Khinshtein Alexander Evseevich
Khinshtein Alexander Evseevich
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Komitesi Başkanı bilgi politikası, bilgi teknolojisi ve iletişim, federal parti projesi “Tarihsel Bellek” koordinatörü
#Khinstein
#partproje
#TarihselBellek
#terfi
#DictationVictory
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-diktant-pobedy-napishut-bolee-chem-na-26-tysyachah-ploshadok

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA