SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

“Birleşik Rusya”: “Mendeleev Haritası” projesine 60 bin genç bilim insanı kayıt oldu

“Birleşik Rusya”: “Mendeleev Haritası” projesine 60 bin genç bilim insanı kayıt oldu
Bu haber 05 Temmuz 2024 - 9:07 'de eklendi.

“Birleşik Rusya”: “Mendeleev Haritası” projesine 60 bin genç bilim insanı kayıt oldu

2024,

70’den fazla kuruluş partner oldu
Projenin başlatıcısı ve koordinatörü, Devlet Duma Bilim Komitesi’nin ilk başkan yardımcısı Alexander Mazhuga , 2024’ten bu yana “Mendeleev Haritasına katılım için daha fazla fırsatın ortaya çıktığını” söyledi .

“Kazananların programa katılabileceği konu olimpiyatlarının listesi genişletildi; artık burs sahipleri ve çeşitli hibe sahipleri için kayıt mümkün. “Mendeleev haritası” sadece bir tercihler dizisi değildir. Yeni ve büyük bir bilimsel topluluk oluşturuyor” dedi.

2023 yılında Birleşik Rusya’nın girişimiyle, üstün yetenekli okul çocuklarını – konu olimpiyatlarının kazananları ve ödül kazananları, öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri ve genç bilim adamlarını “Mendeleev Haritası” desteklemek ve teşvik etmek için bir programın başlatıldığını hatırlatalım. Katılımcıları, proje ortaklarından indirimler ve bir dizi başka tercih alabilir. Toplamda 200 bin kişi “Mendeleev kartlarının” sahibi olacak – yaklaşık 160 bin genç bilim adamı ve yaklaşık 40 bin okul çocuğu ve öğrenci. Ortak kuruluşlar arasında: Rosatom, Rus Bilgi Topluluğu, genç bilim adamları için platform Science ID, Rus Demiryolları, Aeroflot, müzeler, tiyatrolar.

Kasım 2023’te Soçi’deki Genç Bilim Adamları Kongresi katılımcılarıyla yapılan toplantıda proje Başkan Vladimir Putin tarafından desteklendi . Devlet başkanı, proje katılımcılarına federal kültür kurumlarını ziyaret ederken fayda sağlama konusunu incelemek için talimat verdi. Proje, Rusya Federasyonu Bilim ve Teknoloji On Yılı çerçevesinde uygulanmakta olup, işletmecisi adını aldığı Rusya Kimyasal Teknoloji Üniversitesi’dir. D. I. Mendeleev.

Hoparlör
Mazhuga Alexander Georgievich
Mazhuga Alexander Georgievich
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Bilim ve Yüksek Öğrenim Devlet Duması Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı
#Majuga
#bölgeler
#Mendeleev haritası
#Bilim
#genç bilim insanları
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-v-proekte-mendeleevskaya-karta-zaregistrirovalis-60-tysyach-molodyh-uchyonyh

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA