SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

“Birleşik Rusya”: Operasyon yılı boyunca “Pravda’mız” fonu cepheye yardım etmek için 1,7 milyar rubleden fazla topladı

“Birleşik Rusya”: Operasyon yılı boyunca “Pravda’mız” fonu cepheye yardım etmek için 1,7 milyar rubleden fazla topladı
Bu haber 28 Nisan 2024 - 23:06 'de eklendi.

 

“Birleşik Rusya”: Operasyon yılı boyunca “Pravda’mız” fonu cepheye yardım etmek için 1,7 milyar rubleden fazla topladı
28 Nisan 2024,

Vakıf, parti ve Birleşik Rusya Genç Muhafızları ile birlikte düzenli olarak ön saflara askeri ve insani malzeme ulaştırıyor
9 Mayıs tatili arifesinde Nasha Pravda Vakfı, yıl boyunca yapılan çalışmaların ara sonuçlarını özetliyor.

“Her yıl bu bayramda her Rus, Büyük Vatanseverlik Savaşı’nda şehit düşenlerin anısını onurlandırıyor ve gazilere başlarının üzerindeki huzurlu gökyüzü için teşekkür ediyor. Hepimiz geçmişteki trajedilerin tekerrür etmemesi için çabalıyoruz. Askeri personelimizin sınırlarında vatandaşların yaşamını ve huzurunu koruduğu bugün, Anavatanımızı, bugününü ve geleceğini korumanın gerekliliğini önceki yıllardan çok daha fazla anlıyoruz. Vakfın basın servisinde, Bizim Gerçeğimiz Vakfı, ana amacını Rusya’nın düşmanlarının faşizmi yeniden canlandırmasını önlemek, Rusya’nın büyük güç olarak anılma hakkını savunmak ve dünya hakimiyetine aday olanların diktalarından arınmış bir dünyada yaşamak olarak görüyor.”

Vakıf, çalışmalarının başlangıcından itibaren cephedeki askeri personelin talepleri doğrultusunda oluşturulan insani yardım, teçhizat, araç ve diğer kargoları satın alarak askerlere göndermektedir.

Vakıf aynı zamanda Rusya Federasyonu birimleri, Rusya’daki gaziler dernekleri, Rusya Federasyonu’nun yeni bölgelerinin kuruluşları ve yönetim organları aracılığıyla alınan taleplerle de çalışmaktadır.

Birleşik Rusya partisi ve Birleşik Rusya Genç Muhafızları’nın desteğiyle tüm kargolar kısa sürede hedefine ulaştırılıyor ve muharebe görevlerini gerçekleştirmek ve askerleri korumak için kullanılıyor.

Pravda Vakfımız, 2023 yılında faaliyete geçmesinden bu yana 1.773 milyon rubleden fazla para topladı. NF “Dar” fonunun kurucusu, ihtiyaçlarına 1.213 milyar ruble ayırdı. Diğer ticari ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve vatandaşlar tarafından 560 milyon rubleden fazla bağış yapıldı.

Fon, operasyon yılı boyunca alınan toplam fon miktarının 1,62 milyar ruble’den fazlasını Kuzey Askeri Bölge’nin yürütüldüğü bölgedeki askeri birlikler için kullandı. Önümüzdeki iki ay içinde Kuzey Askeri Bölge’nin ihtiyaçlarına 153 milyon ruble daha harcanacak.

Fon bu parayla önemli miktarda özel ekipman ve makine satın aldı. Bu listedeki en önemlileri (26 Nisan 2024 itibarıyla), 1.056 keşif quadkopteri dahil 7.680 quadcopter ve dördü eğitim olmak üzere 6.620 FPV drone idi. Ayrıca 959 gece görüş cihazı, nişangah ve susturucu, çeşitli drone karşıtı sistemler, araçlar ve deniz taşıtları (31 araba ve 6 tekne), 15 kar ve bataklıkta giden araç da birliklere devredildi.

Tüm bu teçhizat, 1. Ordu Kolordusu, 58. Ordu, 4. Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Ordusu, Hava Kuvvetleri birimleri, Kherson, Zaporozhye, Lugansk ve Donetsk yönlerindeki askeri birimlere girdi.

Fonun tüm bu alanlardaki çalışmaları devam edecek.

#MGER
#bizim gerçeğimiz
#SVO
#bölgeler
#özel ekipman
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-za-god-raboty-fond-nasha-pravda-sobral-bolee-1-7-mlrd-rublej-na-pomosh-frontu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA