SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Birleşik Rusya’nın desteğiyle bölgelerde Rus ve Sovyet sporculara yönelik film gösterimleri yapıldı.

Birleşik Rusya’nın desteğiyle bölgelerde Rus ve Sovyet sporculara yönelik film gösterimleri yapıldı.
Bu haber 17 Nisan 2024 - 20:05 'de eklendi.

Birleşik Rusya’nın desteğiyle bölgelerde Rus ve Sovyet sporculara yönelik film gösterimleri yapıldı.
2024

Okullarda, kolejlerde, üniversitelerde ve partinin kamu destek merkezlerinde “Çocuk Sporları” parti projesi kapsamında yer aldılar.
Ülke genelinde 1,7 binden fazla mekan kullanıldı ve üç filmin gösterimi yapıldı: “Zaferlerin Tarihi. Kamaz ustası”, “Mikhail Kozlov. Atlar kaderdir” ve “Kaptan Tarpishchev’in hayatının zirvesi.”

“Film projemiz genç nesillere uygun filmlerin ücretsiz gösterimine yönelik bir platformdur. Gösterimlerde genç izleyiciler, eşsiz insanların hayat hikayelerini tanıma fırsatı buldu. Bu kez seçkide dünya çapındaki usta binici Mikhail Kozlov, Rusya Tenis Federasyonu Başkanı Şamil Tarpişçev ve spor kamyon sınıfında dünya motor sporlarında tanınan en güçlü Rus takımı hakkında filmler yer aldı. “Çocuk Sporları” parti projesinin federal koordinatörü Irina Rodnina , “Tüm bu hikayeler, örnek almanız gereken, taklit edilmeye değer insanlar hakkındadır” dedi .

9 binin üzerinde film gösterimi gerçekleşti, toplam seyirci sayısı 225 bin kişi oldu.

Bu göstergelerin liderleri Stavropol Bölgesi, Sverdlovsk Bölgesi, Rostov Bölgesi, Çuvaş Cumhuriyeti, Lugansk Halk Cumhuriyeti ve Novgorod Bölgesi idi.

Film gösterimlerinin, Rusya Spor Bakanlığı’nın desteğiyle “Çocuk Sporları” parti projesinin “Spor Film Festivali” direktifi, “Spor hayatın normudur” federal projesi kapsamında gerçekleştirildiğini hatırlatalım. ”, Uluslararası Spor Filmleri Festivali, Roscongress Vakfı’nın spor platformu – “RK-Sport”, Tüm Rusya Okul Sporları Federasyonu .

 

Hoparlör
Rodnina Irina Konstantinovna
Rodnina Irina Konstantinovna
Federal parti projesi “Çocuk Sporları” koordinatörü, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duma Komitesi Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı
#çocuk sporları
#partiprojeleri
#Rodnina
#film gösterimleri
#bölgeler
#Spor Bakanlığı
#filmler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/pri-podderzhke-edinoj-rossii-v-regionah-proshli-kinopokazy-posvyashyonnye-rossijskim-i-sovetskim-sportsmenam

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA