SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin İki yaşında

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefke Bölge Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefke Bölge Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi
Bu haber 23 Ocak 2023 - 15:25 'de eklendi.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefke Bölge Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi

“Teknolojinin sunduğu imkânlarla Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı son yıllarda gücüne güç kattı”

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yenilenen Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefke Bölge Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Törende yaptığı konuşmada, Lefke’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefke Bölge Müdürlüğü hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personelinin çalışmalarını takdirle izlediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, kurumun disipliniyle birlikte KKTC’nin milli savunmasına yaptığı hizmetlerin çok önemli ve değerli olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar sel baskını, deprem, yangın gibi felaketlerde her zaman Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personelinin halkın yanında olduğunu belirterek küresel ısınmayla birlikte ülkede daha sık orman yangınlarıyla karşı karşıya kalındığını ifade edip bu gibi felaketlere karşı hazırlıklı olmak gerektiğini ifade etti.
Ülkedeki her yangında Orman Dairesi, sivil savunma, itfaiye personelleri ile sivil toplumun ve halkın olay yerinde olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, KKTC’nin milli savunmasında çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın daima halkın yanında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, son yıllarda teknolojinin sunduğu imkânlarla Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın gücüne güç kattığını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Tatar KKTC’nin, özellikle Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üye kabul edildikten sonra Doğu Akdeniz’de bir Türk devleti olarak Anavatan Türkiye’nin desteği ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın ortaya koyduğu iradeyle daha güçlü bir KKTC’ye hizmet edildiğini vurguladı.

Sivil Savunma Teşkilatı başkan ve personeline teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, yenilenen yeni binanın Lefke’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-sivil-savunma-teskilati-baskanligi-lefke-bolge-mudurlugu-10623

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish