SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Cumhurbaşkanı, Sivil Hizmet İşleri Dairesi Başkanını kabul etti

Cumhurbaşkanı, Sivil Hizmet İşleri Dairesi Başkanını kabul etti
Bu haber 01 Mart 2024 - 16:31 'de eklendi.

Olaylar

Akorda

Cumhurbaşkanı, Sivil Hizmet İşleri Dairesi Başkanını kabul etti

2024

Kassym-Jomart Tokayev, Kamu Hizmeti İşleri Dairesi’nin 2023 yılı faaliyetlerinin sonuçlarına ilişkin raporu dinledi ve önümüzdeki döneme ilişkin planlar hakkında bilgi aldı.

Ajans Başkanı Darkhan Zhazykbay, kariyer ve pozisyon modellerinin unsurlarını birleştiren hibrit bir kamu hizmeti modeli oluşturma çalışmaları hakkında Cumhurbaşkanına bilgi verdi.

Ayrıca, özel sektörden uzmanların cezbedilmesi ve üniversite mezunlarının daha alt düzey pozisyonlara rekabetçi olmayan şekilde atanması da dahil olmak üzere, açık bir hükümet aygıtı oluşturmayı amaçlayan önlemler hakkında da bilgi sunuldu.

 

 

 

 

 

Devlet başkanına, e-Qyzmet sistemi kullanılarak kamu hizmeti seçimine yönelik pilot projenin sonuçları hakkında bilgi verildi ve bu, boş pozisyonlar için yarışmalara katılanların sayısını 2,7 kat artırmayı mümkün kıldı. Bu yıl tüm devlet kurumlarında e-Qyzmet seçme sisteminin aşamalı olarak uygulanmasına başlandı.

Kassym-Jomart Tokayev’e ayrıca Ajansın kamu hizmetlerinin kalite kontrolü ve yönetim sisteminin bürokratiklikten arındırılması alanlarındaki faaliyetleri hakkında da bilgi verildi.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı, hizmet odaklı ve müşteri odaklı bir hükümet aygıtının oluşturulması, memurların profesyonelleştirilmesi ve modern teknolojilerin kamu hizmeti sistemine dahil edilmesi konusunda çalışmaların sürdürülmesi talimatını verdi.

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/prezident-prinyal-predsedatelya-agentstva-po-delam-gosudarstvennoy-sluzhby-2815053

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA