SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Devlet başkanı ABD Senatörü Steve Daines’i kabul etti

Devlet başkanı ABD Senatörü Steve Daines’i kabul etti
Bu haber 28 Mart 2024 - 0:34 'de eklendi.

Olaylar

Akorda

Devlet başkanı ABD Senatörü Steve Daines’i kabul etti

2024

 

 

 

 

ABD Senatosu üyesi Steve Daines’i selamlayan Kassym-Jomart Tokayev, Kazak-Amerikan işbirliğinin geleneksel olarak yüksek dinamiklerine dikkat çekti. Devlet Başkanımızın da belirttiği gibi parlamenter diplomasi ikili ilişkilerde önemli bir rol oynuyor.

Toplantıda ticari ve ekonomik işbirliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Kazakistan lideri, ülkemizin yatırım çekmeye, ekonomiyi liberalleştirmeye ve sanayiyi geliştirmeye büyük önem verdiğini vurguladı. Ona göre ikili işbirliğinin kilit alanları enerji, maden arama ve işleme, altyapının modernizasyonu vb.

Muhataplar uluslararası ve bölgesel güvenlik konusuna özel önem verdiler.

Bu bağlamda Cumhurbaşkanı, Kazakistan’ın Moskova bölgesindeki vahşi terör eylemini dünyada güçlü bir şekilde kınayan ilk ülkelerden biri olduğunu kaydetti ve Rusya ile dayanışmasını ifade etti. Kassym-Jomart Tokayev’e göre terörle mücadelede tüm ülkelerin birbirleriyle ilişkilerindeki çelişkilere rağmen geniş çaplı bir uluslararası koalisyon çerçevesinde güçlerini birleştirmeleri gerekiyor. Kazakistan bu gerekli amaca katkıda bulunmaya hazırdır.

 

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-amerikanskogo-senatora-stiva-deynsa-2625150

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA