SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Devlet başkanı Savunma Bakanı Ruslan Zhaksylykov’u kabul etti

Devlet başkanı Savunma Bakanı Ruslan Zhaksylykov’u kabul etti
Bu haber 02 Nisan 2024 - 23:08 'de eklendi.

Olaylar

Akorda

Devlet başkanı Savunma Bakanı Ruslan Zhaksylykov’u kabul etti

2024

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı – Silahlı Kuvvetler Yüksek Başkomutanı Kassym-Jomart Tokayev, savunma bakanlığı başkanından ordunun savaşa hazırlık durumuna ilişkin bir rapor dinledi.

Ruslan Zhaksylykov, ordu birimlerinin operasyonel ve muharebe eğitimi hakkında bilgi verdi; asıl çabalar komuta ve kontrol organları ve personelinin eğitimiydi. Görüşmede, mevcut sel kontrol dönemi de dahil olmak üzere kriz durumlarında Silahlı Kuvvetler ile merkezi ve yerel yönetimler arasında etkili etkileşimin önemine değinildi.

Cumhurbaşkanına ayrıca Silahlı Kuvvetlerin modern teçhizat ve silahlarla donatılması, bölgesel savunma birliklerinin geliştirilmesi ve askeri altyapının iyileştirilmesi konularında bilgi verildi. Kazakistan’ın ŞİÖ ve CSTO başkanlığı çerçevesinde 2024 yılı için planlanan etkinliklerin yanı sıra uluslararası düzeyde de dahil olmak üzere büyük ölçekli tatbikatlara ilişkin bilgiler açıklandı.

Ayrıca Devlet Başkanı’na, bakanlığın askeri-vatanseverlik eğitimi, askerlik için bahar zorunlu askerliği, askeri personelin sosyal statüsünü iyileştirmeye yönelik tedbirler ve askerlik hizmetinin prestijiyle ilgili çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Cumhurbaşkanı, Kazak barışı koruma birliğinin BM himayesindeki Golan Tepeleri’ndeki faaliyetlerinin önemine dikkat çekti.

 

 

 

 

Toplantının sonunda Devlet Başkanı, Silahlı Kuvvetlerin muharebe potansiyelinin daha da artırılması amacıyla bakana bir dizi görev belirledi.

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-ministra-oborony-ruslana-zhaksylykova-1314

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA