SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Dışişleri Bakanının Dünya Su Günü dolayısıyla üst düzey bir etkinliğe katılımı

Dışişleri Bakanının Dünya Su Günü dolayısıyla üst düzey bir etkinliğe katılımı
Bu haber 24 Mart 2024 - 12:10 'de eklendi.

Dışişleri Bakanının Dünya Su Günü dolayısıyla üst düzey bir etkinliğe katılımı
.2024

Öncesi
Sonraki

 

 

 

22 Mart 2024 tarihinde Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Sirojiddin Muhriddin, 2024 Dünya Su Günü’nü Kutlamak: Çabaları Birleştirmek, İlerlemenin İvmesini Sürdürmek” konulu Üst Düzey etkinliğe katılarak konuşma yaptı. BM Genel Merkezi New York’ta.

Bakan S. Muhriddin konuşmasında, dünyada içme suyuna erişimle ilgili sorunlara müdahale edilmesinin, uluslararası koordineli tedbirlerin zamanında uygulanmasının ve su kaynakları alanında kolektif iş birliğinin önemine vurgu yaptı.

BM Su Konferansı-2023’te verilen taahhütlerin hayata geçirilmesinin uluslararası toplumun ortak çabalarını ve kolektif işbirliğini gerektirdiği, bu bağlamda yeniliklerin kullanılması, kamu ve kamu kurumlarının kapsamlı iş birliği ve ortaklığının kurulması ve ortaklığının sağlanmasının özellikle vurgulandığı vurgulandı. özel sektör önemli bir rol oynamaktadır.

Bakan ayrıca katılımcıları “Sürdürülebilir Kalkınma için Su, 2018-2028” Uluslararası Eylem On Yılı’na (10-13 Haziran 2024, Duşanbe) adanmış 3. Yüksek Düzey Uluslararası Konferansa katılmaya davet etti.

Bu etkinlik, BM Su Konferansı-2023 sırasında alınan gönüllü taahhütlerin uygulanması ve su kaynakları alanında yerleşik uluslararası platformların kullanılması başta olmak üzere su gündemiyle ilgili bir dizi konunun ele alınması için düzenlendi.

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj​

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan​

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk​

Birleşik Milletler
Amerika Birleşik Devletleri

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/14674/participation-of-the-minister-of-foreign-affairs-in-a-high-level-event-dedicated-to-world-water-day

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA