SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

HADİ ÖZTOP `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

HADİ ÖZTOP `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Bu haber 06 Mart 2024 - 3:41 'de eklendi.

HADİ ÖZTOP `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Anda Kardeşe Vefa Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Hadi Öztop, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Anda Kardeşe Vefa Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Hadi Öztop, mesajında şu ifadelere yer verdi;

8 Mart 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan kararla tüm dünyada kutlanan “Dünya Kadınlar Günü” kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi açısından önemli bir gündür.

Kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında etkin bir rol oynamaktadır. Bir ana olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirerek, topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık, her türlü takdirin üstündedir.

Toplumumuzun aile yapısında müstesna bir yere sahip olan kadınımız, aile kurumunun temel taşı, değerlerinin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu rolünü üstlenerek, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olmuştur.

Tarihin her döneminde erkeği ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar, Nene Hatunlar Milli Mücadele döneminde sergiledikleri özverili, fedakâr ve vatansever tutumlarıyla adını tarihe yazdırarak destanlaşmışlardır. İşte bu nedenledir ki 8 Mart, varlıklarıyla kahramanlığın, dayanışmanın, asaletin, sonsuz sevgi ve merhametin timsali kadınlarımızın gurur günüdür.

Bu vesile ile bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyor, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm annelerimize ve kadınlarımıza mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.

HADİ ÖZTOP- VİRANŞEHİR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA