SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin İki yaşında

HALFETİ BELEDİYE BAŞKANI ŞEREF ALBAYRAK `DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI

HALFETİ BELEDİYE BAŞKANI ŞEREF ALBAYRAK `DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Bu haber 25 Ocak 2023 - 5:42 'de eklendi.

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği, necip milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi ikliminin ilk esintisi, Ramazan Ayı’nın da müjdecisi olan Regaib Kandili’ne bir kez daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in üç ayların başlangıcı olan Recep ayına girildiğinde yaptığı: “Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” (Ahmed b.Hanbel, Müsned, I,259) şeklindeki duâsı bizler için konunun ehemmiyetini kavrama açısından önemlidir.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi, kardeşliğimizi daha güçlü hâle getirmesi ümidiyle Başta Halfetili, Şanlıurfalı hemşehrilerimiz olmak üzere, milletimizin ve İslam dünyasının Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların ve bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish