SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

HARRAN BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ: 11 NİSAN BİR ŞANLIURFA’MIZIN DESTANIDIR

HARRAN BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ: 11 NİSAN BİR ŞANLIURFA’MIZIN DESTANIDIR
Bu haber 11 Nisan 2024 - 12:17 'de eklendi.

HARRAN BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ: 11 NİSAN BİR ŞANLIURFA’MIZIN DESTANIDIR

MHP Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında, 11 Nisan Şanlıurfa’mızın Destanıdır dedi.
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Özyavuz mesajında; “Şanlıurfa’nın kurtuluş mücadelesi; Hacı Mustafa Hacikamiloğlu başkanlığında oluşturulan Kuva-i Milliye ordusunun 7 Şubat 1920’de işgal ordusunun Fransız komutanına Urfa’yı boşaltmaları için 24 saat süre vermesiyle başlamıştır. Akabinde 8-9 Şubat gecesi Fransızlara karşı taarruza geçilmiştir. Çarpışmalar 10 Nisan’a kadar devam etmiştir. Fransızlar birliklerinin yarısına yakının kaybetmeleri üzerine 11 Nisan sabaha karşı Urfa’yı terk etmişlerdir. 11 Nisan sabahı peygamberler şehrim Urfa’mın ‘’Şanlı’’ ismini hak ettiği kahramanca mücadelesinin zafer günündür.
Bizlere şeref nişanesi olan Urfa’nın kurtuluşunun simgesi ‘’Şanlı’’ sıfatı alınmasında Emeği olan, kurtuluş ve kuruluşun kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Kurtuluşun kahramanlarından olan Cumeli Aşireti Reisi Dedem İsa El Hammadi (Özyavuz) Gazi Meclisimizden ailemizin şeref nişanesi olan ‘’İstiklal Madalyası’’ almıştır. Şanlı şehrim Urfa’ya düşman işgali sırasında kahramanca hizmet eden atalarım gibi bugün memleketimize hizmet etmenin onur ve gururuyla kurtuluşun 104. Yıl dönümünü kutluyorum. 11 Nisan Şanlıurfa’mızın Destanıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu sürece Şanlı şehrimiz Urfa’mızda köklü tarihi ve şanıyla ülkesine hizmet ederek var olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Şanlıurfa’nın kahraman şehitlerini ve tüm Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kurtuluş günümüz kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Harran Belediye Başkanlığı
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürliüğü

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA