SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Komite Başkanı başkanlığındaki heyeti kabul etti

İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Komite Başkanı başkanlığındaki heyeti kabul etti
Bu haber 03 Nisan 2024 - 18:09 'de eklendi.

İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Komite Başkanı başkanlığındaki heyeti kabul etti

2024,

 

 

 

 

İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Komite Başkanı başkanlığındaki heyeti kabul etti

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2 Nisan’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Savunma Sanayii Komitesi Başkanı Haluk Görgun başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Heyette ASELSAN CEO’su Ahmet Akyol, ASFAT CEO’su Behçet Karataş, HAVELSAN CEO’su Mehmet Akif Nacar, Makine İmalat ve Kimya Sanayi CEO’su İlhami Keleş, REPKON Grup Başkanı İbrahim Külekçi, ROKETSAN şirketi CEO’su Murat yer aldı. İkinci, Savunma Teknolojileri ve Mühendislik CEO’su Özgür Güleryüz, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii CEO’su – TUSAŞ Temel Kotil.

Görüşmede, Azerbaycan-Türkiye dostluk, kardeşlik ve ittifak ilişkilerinin, askeri ve savunma sanayi alanı da dahil olmak üzere her alanda başarılı bir şekilde geliştiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk askeri sanayi kompleksinin ürünlerinin kalitesi ve verimliliği nedeniyle halihazırda dünya çapında ünlü olduğunu memnuniyetle kaydetti. Devlet Başkanımız aynı zamanda Azerbaycan’da savunma sanayinin geliştirilmesi konusunda ciddi adımlar atıldığını vurgulayarak, bu konuda önde gelen Türk firmalarından oluşan bir heyetin ülkemize ziyaretinin ülkemiz açısından güzel fırsatlar yarattığını söyledi. işbirliğimizin olanaklarını tartışıyoruz.

Resepsiyondan dolayı teşekkürlerini ifade eden Haluk Görgün, geniş bir heyetle Azerbaycan’ı ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, Türk savunma sanayinin temelini oluşturan nüfuzlu firmaların liderlerinin burada temsil edildiğini söyledi. Ziyaret çerçevesinde Haluk Görgun, Türk heyetindeki firmalar ile Azerbaycan savunma sanayi firmaları arasında çeşitli yönlerde ortak faaliyetlere ilişkin mutabakat zaptı imzalanması konusunda Devlet Başkanına bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İdaresi Savunma Sanayii Komitesi Başkanı, Ramazan ayı münasebetiyle tebriklerini ileterek, bu mübarek ayın Azerbaycan’a hayırlı ve bereketli olmasını temenni etti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, nazik sözlerden dolayı şükranlarını dile getirdi.

Haluk Görgun, Azerbaycan’ın Vatanseverlik Savaşı’nda kazandığı emin zafere vurgu yaparak, İlham Aliyev’in cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki zaferini birbiri ardına kazanılan zafer olarak değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında ilişkilerimizin gelişmesinde devlet başkanının bu yılın şubat ayında Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaretin rolüne dikkat çekti.

 

 

 

 

Sonunda Azerbaycan Cumhurbaşkanına hatıra hediyesi takdim edildi.

Büyük boyutlu görseller
TÜM YAZILAR
HABERLER
BELGELER
VİDEOLAR
RESİMLER

kaynak:https://president.az/az/articles/view/65427

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA