SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Akihiko Tanaka ile görüşme

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Akihiko Tanaka ile görüşme
Bu haber 03 Eylül 2023 - 12:26 'de eklendi.

 

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Akihiko Tanaka ile görüşme

.2023 , Duşanbe şehri

31 Ağustos’ta ulusal barış ve birliğin kurucusu, ulusun lideri Tacikistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Emomali Rahmon, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Akihiko Tanaka’yı kabul etti.

Toplantıda Tacikistan Cumhuriyeti Hükümeti ile bu kuruluş arasında çeşitli ekonomik ve sosyal sektörlerdeki işbirliği konuları ele alındı.

Devlet Başkanımız Sayın Emomali Rahmon, çeşitli sektörlerdeki tarafların işbirliği düzeyinde, özellikle memurların yeniden eğitilmesinde ve içme suyu sağlanması, ulaşım altyapısının ve otoyolların iyileştirilmesine yönelik yatırım projelerinin uygulanmasında yardım amacıyla, havacılık, anne ve çocuk sağlığının korunması, sağlık sektörünün geliştirilmesi, tarım, enerji ve devlet sınır yönetiminden memnuniyetlerini dile getirdi.

Taraflar, diğer öncelikli alanlarda da işbirliğini sürdürmeye ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Ülke Programı çerçevesinde ülkemizin stratejik hedeflerini uygulamaya hazır olduklarını ifade etti.

Görüşmede iş ortamının iyileştirilmesi, istihdamın teşvik edilmesi, ülkenin rekabet gücünün artırılması, sanayi ve ihracat altyapısının geliştirilmesi, yeni istihdam yaratılması, doğal afetlerin önlenmesine yönelik tedbirlerin alınması için kaynak çekilmesi ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması konuları ele alındı. .aldım

Ayrıca yönetim, finans, bankacılık, turizm, yol inşaatı, enerji ve diğer alanlardaki uzman ve memurların yetiştirilmesinde işbirliğinin ikili ilişkilerin geliştirilmesi için önemli bir öncelik olmaya devam ettiği vurgulandı.

Facebookheyecan

kaynak:http://www.president.tj/node/31407?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Bulgarian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) English English French French German German Hindi Hindi Italian Italian Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Portuguese Portuguese Russian Russian Tajik Tajik Turkish Turkish Uzbek Uzbek