SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN 23 NİSAN MESAJI

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN 23 NİSAN MESAJI
Bu haber 20 Nisan 2024 - 9:38 'de eklendi.

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN 23 NİSAN MESAJI

Harran İlçesinde Kanaat önderi ve AK Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ak Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Egemenliğimizin kayıtsız ve şartsız olarak Aziz Milletimize bırakıldığı ve Türk milletinin egemenliğini ve güçlü iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve mutlulukla idrak ediyoruz.

Yalnızca Milli İradenin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının değil, aynı zamanda aziz halkımızın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması vesilesiyle “Ulusal Egemenlik” açısından tarihi öneme haiz olan 23 Nisan 1920 tarihinde, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atan Milli Meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünün en büyük hazinesi ve köklerini oluşturan, geleceğimizin en güçlü şekilde teminatı olan çocuklarımızı da unutmamış, onlara karşı duyulan güvenin ve sevginin bir ifadesi olarak bu bayramı armağan etmiştir.

Bununla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine her cümlesi derin bir anlam taşıyan veciz sözüyle; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verilmesi gereken değeri ve onlardan beklentilerini de özellikle ifade etmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Aziz Şehit ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum.

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN-KARAKÖPRÜ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA