SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

ŞEFİK ÖNER `DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

ŞEFİK ÖNER `DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Bu haber 17 Mart 2024 - 3:45 'de eklendi.

ŞEFİK ÖNER `DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

 

Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Öner, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bugün, Türk tarihinin şeref sayfalarından ve dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutluyoruz.

Çanakkale zaferi, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden önemli bir adımdır.

Bu bakımdan Çanakkale, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletler için de bir kurtuluş rehberi olmuştur.

Azmin ve imanın teknolojiye galip geldiği; tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüz binlerce kahramanın eseridir.

Aziz milletimiz, varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olmuş, vatanını canı pahasına korumasını bilmiştir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Bu vesileyle Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.

 

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA