SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin İki yaşında

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.
Bu haber 13 Eylül 2022 - 19:19 'de eklendi.

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU BAĞLI DERNEKLERİ ADINA TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre; 12 Eylül gecesinin ilk saatlerinde Laçin, Kelbecer ve Daşkesen bölgesindeki dağlık araziden, karanlıktan ve derelerden faydalanarak Azerbaycan ordusu birliklerinin mevzileri ile ikmal yolları arasındaki alanları farklı yönlerde mayınlamaya çalışan Ermeni askerlerinin tespit edildiği ve Azerbaycan askerlerinin müdahalesiyle Çatışma çıkmıştır. Bölgede yaşanan çatışmalarda ermenistan tarafından açılan ateşe Azerbaycan ordusu misliyle karşılık vermiştir.

Bizler; TÜRKİYEDE yaşayan uzun yıllardır anadolu toprağını yurt edinmiş yaklaşık 5 milyon Azerbaycan kökenli TÜRK ve AZERBAYCAN TÜRKİYE DİASPORASI nın anadan doğma üyeleri olarak: “bütün dünyanın ve özellikle, tarih sahnesinde 1918 ve 1992 yıllarında AZERBAYCAN Türklerine soykırım ve katliamlar yaparak, öz yurdumuza ve öz insanımıza büyük acılar yaşatan katil ermenistan ve destekçileri olan ülkelerin bilmeleri gerekmektedir ki, dünya savaş tarihi bir çok kez küllerimizden yeniden doğarak zaferlerimize tanıklık etmiştir.”

Özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılda AZERBAYCAN DEVLETİ Cenap Başkan Sayın İlham ALİYEV başta olmak üzere vatandaşlarıyla ve coğrafyasıyla bizlerin parlayan yıldızıdır. Gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede, hem de cephe gerisinde seve seve görev alacağımızı belirtmek isteriz. Bu konuda samimiyetimiz ebedi, yüreğimiz ve dualarımız AZERBAYCAN HALKI ve AZERBAYCAN SİLAHLI KUVVETLERİ ile birliktedir.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU BAĞLI DERNEKLERİ ADINA TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish