SON DAKİKA

Bir Magazin
Bir magazin üç yaşında

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI
Bu haber 09 Nisan 2024 - 13:57 'de eklendi.

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI

Turan Devletleri Birleşik Konfederasyonu TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, Polis Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

179. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Emniyet Teşkilatımız, yaklaşık iki asırdır Vatan ve Milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Emniyet Teşkilatımız; hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan ve mesai mefhumu gözetmeden uhdesine almış olduğu bu kutsal ve önemli görevi ifa ederken vatan sevgisiyle mümeyyiz, duyarlı ve vatandaş merkezli hizmet anlayışıyla toplumun beklenti, ihtiyaç ve taleplerini de dikkate alarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Anayasa ve yasalarımıza bağlı kalarak hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden sadakatle görev yapan Polis Teşkilatımız; 179 yıllık bilgi ve deneyimiyle güvenlik hizmetlerinin sunulmasında modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanımıyla başarılı bir şekilde hizmet vermekte; karşılaştığı her olayda, sağduyusunu muhafaza etmekte ve halkımızla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.

Her alanda günün gerektirdiği yeniliklere adapte olarak kendini geliştiren ve son teknolojiyi kullanan, suç oluşmadan suçu önlemeye yönelik yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada örnek gösterilen Türk Polis Teşkilatı, dün olduğu gibi bugün de büyük fedakârlık, cesaret ve yüksek vazife bilinci içerisinde terörle mücadelede ortaya koyduğu başarılarıyla da hepimizi gururlandırmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı mensuplarının Polis Haftasını ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA